Farklı Ortamlarda Kızlarla Tanışma Rehberi

Bu makalenin konusu olan kızla tanışma ile ilgili paylaşımlarda bulunmadan önce söylemek istediklerim var. İnsan doğası gereği sosyal bir varlıktır. Fakat çeşitli faktörlerin etkisiyle bu yönümüz törpülenebiliyor. İşte bu faktörlerin başlıcaları;

  • Yetiştirilme tarzı
  • Arkadaş çevresi
  • Yaşanılan olumsuz olaylar

vs vs… Biz erkekler için konu kadınlar ilişkiler olduğunda cevabını en merak ettiğimiz soru işareti; “Kızla nasıl tanışılır?”

Kızla tanışma aşaması; kadınlarla iletişimin en heyecan verici, en kısa süren ve en basit aşamasıdır. Hoşlandığımız bir kadınla tanışmaya gideceğimiz zaman ne söylemeliyim, nasıl tanışmalıyım türünden sorular zihnimizi fazlasıyla meşgul eder ve bu fırtınalı durumun içerisinden bir türlü çıkamayız ve böylece hoşlandığımız kadınla tanışamayız. Kısacası başarısız oluruz. Bu durumu kendimize daha doğrusu egomuza yediremediğimiz için de çoğu zaman; “Şimdi doğru zaman değil, başka zaman tanışırım.” gibi cümleler sarf ederek kendimizi avuturuz.

Gerçek şu ki; harekete geçmezsek o doğru zaman diye tabir edilen zaman asla gelmez. Eğer biz harekete geçmezsek o hoşlandığımız, ilgimizi çeken kızın hayatına başkaları girebilir, başkaları bizden önce hareket edebilir. Ve emin ol, bu çok ciddi can acıtıyor. Geçmişte defalarca tecrübe ettiğim için biliyorum. J

Kızla Nasıl Tanışılır?

Cadde, market, alışveriş merkezi, kampüs, dershane ya da metro gibi birçok yerde ilgimizi çeken kadınlara rast gelebiliyoruz. Denk geldiğimiz bazı kadınlar bizde onlarla tanışma isteği uyandırabiliyor. Peki hoşuna giden kızla nasıl tanışırsın?

Açıkçası öyle büyüleyici tanışma cümleleri aramaya gerek yok. Önemli olan; Ne söylediğin değil, nasıl söylediğindir.” Yani doğru bir beden dili ve doğru bir ses tonu ile sadece “Merhaba”, “Selam” gibi kulağa basit gelen şeyler söylemek bile yeterlidir.

Bu son paragrafın hiç tatmin edici gelmediğini biliyorum. Bu yüzden mekanlar üzerinden giderek birkaç tanışma cümlesi paylaşmak istiyorum.

  • Markette kızla tanışma;

Hoşuna giden kızın yanına giderek; “Af edersin; akşam arkadaşlarıma evimde parti veriyorum. Ne alsam bilemedim. Bana yardımcı olmak isteyebilirsin. Sence ne almalıyım?”

Türünden bir cümle kullanarak konuşmayı başlatabilirsin. Ardından muhabbetin devamına göre ismini söylersin vs vs…

  • Alışveriş merkezinde kızla tanışma;

Yine hoşlandığın kızın yanına giderek; “Pardon, seni az önce fark ettim ve gelip tanışmak istedim.” Diyebilir ve ardından ismini söyleyerek elini uzatabilirsin.

Yok artık! “Bu kadar kolay mı?” diye düşünüyor olabilirsin. Evet, bu kadar kolay. Dene ve gör! Tekrarlamak da fayda var. Ne söylediğin değil, nasıl söylediğin önemlidir. Dünyanın en saçma cümlelerini kullanarak bile beğendiğin kızla tanışabilirsin. Paylaştığım örnekler fikir vermek amaçlıydı. İstersen aynı şeyleri söyleyebilirsin tabi ki.

Kızla Tanışma Aşamasında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

  1. Gülümse: Gülümsemek bulaşıcıdır. İletişimin pozitif yönde ilerlemesine yardımcı olur.
  2. Bakımlı ol: Bakımlı olman alacağın tepkileri daha olumlu kılar. Beyaz dişler, temiz kıyafetler, düzgün saçlar, şık takılar, hoş bir parfüm vs vs…
  3. Rahat ol: Gergin olursan gerginliğin kıza da bulaşır. Rahat ol. Sen erkek olarak üzerine düşeni yapıyor ve hoşlandığın kızla centilmence tanışmaya gidiyorsun.
  4. Hızlı konuşma: Tane tane ve anlaşılabilir şekilde konuşmaya özen göster. Heyecanlanabilirsin ve konuşma hızın yükselebilir. Yavaş yavaş, tane tane…
  5. Tanışmayı kısa tut: Kızın işi olabilir, senin bir hayatın var. Daha yeni tanıştınız. İkinizin vakti varsa anlık buluşma daveti yapabilirsin. Uygun bir ortam yoksa iletişim bilgilerinizi paylaşıp, daha sonrası için buluşma ayarla.

Kadınlarla tanışma daha doğrusu kadınlarla ilişkiler konusunda profesyonel bir destek almak, kadınlarla ilgili her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorsan bizi takip etmeye devam et.

Sonraki yazılarda görüşmek dileğiyle…

 

Kızla Tanışma Eğitimi Kitap Setini Okudun mu?

 

Kızlarla iletişim kurmakta zorlanıyor musun? Kızlara yaklaşmak istediğinde reddedilme korkusu mu yaşıyorsun?

Bu sorunları aşabilmen için, kızlarla tanışma ve etkileme sürecinde sana yol gösterecek harika bir kitap seti hazırladım.

Kızlarla tanışma dinamiklerini anlattığım bu kitap setinden şimdiye kadar yüzlerce erkek faydalandı.

Kızla Tanışma Eğitim Setini Hemen İncele!

 

 

Benzer Konular: